Biuro nieruchomości » Strona główna › Home Staging - Przygotowanie Nieruchomości
Typ oferty:
Typ nieruchomości:
Miejscowość:
Pow.: do
Cena: 
 

 

Home Staging - Przygotowanie Nieruchomości

Profesjonalne przygotowanie nieruchomości na sprzedaż lub wynajem, polegające na właściwej prezentacji oraz pokazaniu potencjału, tak aby nieruchomość udało się sprzedać możliwie za jak najwyższą cenę oraz w jak najkrótszym czasie.

Historia Home Stagingu

Home Staging wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Tam w latach siedemdziesiątych, właścicielka firmy projektującej wnętrza – Barbara Schwarz, odkryła jak ważne w procesie sprzedaży jest to, jak zaprezentujemy daną nieruchomość.
Okazało się, że od tego pozytywnego wrażenia jakie wywołamy przy prezentacji mieszkania czy domy zależy to, jak szybko go sprzedamy oraz za jaką kwotę.
Od tamtego czasu techniki home stagingu są nieodzownym narzędziem stosowanym w obrocie nieruchomościami. na rynkach zachodnich i większość nieruchomości przeznaczonych na sprzedaż przechodzi taki “lifting”.

Badania rynku amerykańskiego wskazują na to, że po zastosowaniu technik Home Stagingu, czas sprzedaży mieszkania skraca się o ok 40% a cena zakupu rośnie przeciętnie o 10%.

Home Staging powinien stać się standardem obowiązującym również na polskim rynku nieruchomości, wypierając tym samym oferty przygotowane w sposób niedbały. Home Staging to też nowoczesne myśleniem i wiedza o marketingu nieruchomości, którego efektem powinno być zawsze zawarcie transakcji satysfakcjonującej dla obu stron.

Techniki Home Stagingu opierają się na marketingu. Ich zastosowanie zmienia charakter nieruchomości z "do mieszkania" na "do sprzedania". Nieruchomość przygotowana do sprzedaży (wynajmu) staje się produktem atrakcyjnym dla nabywców.

Home Staging jest potrzebny szczególnie w nieruchomościach, gdzie przychodzi wielu potencjalnych kupujących i żaden nie decyduje się na zakup. Oznacza to, że zachęciła ich oferta i dobra cena, jednak zniechęca sama nieruchomość.

WARTOŚĆ NIERUCHOMOŚCI WZRASTA 10%

 

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI PONAD 2 RAZY SZYBSZA

 

KOSZTY HOME STAGINGu < OBNIŻKA CENY NIERUCHOMOŚCI

 

DECYZJA KLIENTA PODEJMOWANA JEST W 30 SEKUND

 

PROFESJONALNA SESJA ZDJĘCIOWA

Dlaczego warto zdecydować się na Home Staging?

  • Home stager obiektywnie oceni nieruchomość i wyeliminuje wady, z których właściciel często nie zdaje sobie sprawy, a mogą być powodem dla którego klienci rezygnują z zakupu bądź wynajmu danej nieruchomości.

  • Bardzo często kupujący nie mają wystarczająco dużo wyobraźni, aby zobaczyć, że wnętrze może wyglądać inaczej. W związku z tym, kiedy we wnętrzu panuje nieład, brak konsekwencji w wystroju lub zbyt wiele przedmiotów rozprasza ich uwagę, zmniejszają się szanse na sprzedaż lub wynajem nieruchomości.

  • Nieruchomość tak jak każdy produkt wywołuje pewne emocje u kupującego, a to właśnie one kierują ludźmi przy podejmowaniu decyzji. Odpowiednie przygotowanie nieruchomości wzbudzi u klienta pozytywne emocje, które sprawią, że będzie mu łatwiej wyobrazić sobie siebie w tym wnętrzu, a tym samym zwiększy się szansę na sprzedaż lub wynajem nieruchomości.

  • W dzisiejszych czasach, ludzie często nie mają czasu urządzać mieszkań, czy domów i chcą się wprowadzić do gotowych wnętrz, więc kiedy widzą, że będą musieli włożyć dużo pracy w ich wykończenie, są zniechęceni.