Biuro nieruchomości » Strona główna › Poradnik remontowy
Typ oferty:
Typ nieruchomości:
Miejscowość:
Pow.: do
Cena: 
 

Poradnik remontowy

Dobry plan to podstawa każdego remontu. 

Można ułożyć go samodzielnie dzięki wyrobionej wyobraźni przestrzennej, umiejętnością planowania poszczególnych etapów remontu.
Prościej jest niejednokrotnie skorzystać z usługi specjalisty: firma budowlana, architekt, dekorator wnętrz itp. Dzięki czemu oszczędzimy sobie sporo niepotrzebnych nerwów, wydatków, a perspektywa przyszłych remontów nie będzie napełniała nas strachem. Poniżej prezentujemy najważniejsze kwestie, o których należy pamiętać po to, by nasze prace remontowe przebiegały sprawnie i bezproblemowo.

Zanim zabierzemy się do pracy, warto nieco poczytać   o czynnościach, które chcemy wykonać w czasie remontu. Większość nas nie posiada wiedzy w tym zakresie, tymczasem w praktyce okazuje się ona bardzo cenna. Bazując na tych informacjach, będziemy w stanie logicznie rozplanować kolejność działań i ocenić, jakim budżetem musimy dysponować, by móc sobie na nie pozwolić.

Jeśli chcemy odnowić swój dom z zewnątrz, najlepiej będzie zacząć od wykonania izolacji, ewentualnego osuszania. W dalszej kolejności możemy zająć się odnawianiem dachu, wzmacnianiem fundamentów. Następnie przychodzi czas na wymianę elementów, drzwi oraz naprawę balkonów, tarasów. Wykonanie ocieplenia, elewacji należy odłożyć na sam koniec. Oczywiście nie musimy wykonywać wszystkich tych prac w czasie jednego remontu. Należy jednak zadbać o zachowanie opisanej wyżej kolejności.

W przypadku remontu wnętrza domu również musimy zachować pewną kolejność. Zaczynamy od naprawy lub wymiany wszelkich instalacji. Kolejny krok to wymiana podłóg, malowanie oraz wymiana drzwi wewnętrznych. Później pozostaje już tylko montaż elementów natynkowych, takich jak grzejniki i armatura, a na koniec to, co większość z nas najbardziej lubi w remontach - aranżacja wnętrz.

Należy pamiętać, że wszelkie poważniejsze prace, na przykład wyburzenie ściany nośnej, wymaga uzyskania zgody w urzędzie miasta lub gminy. Te drobniejsze, jak malowanie ścian, nie wymagają żadnych zgód, ani pozwoleń. Nie trzeba ich również zgłaszać w żadnym urzędzie.

Bardzo ważnym etapem przygotowania do remontu jest wybór ekipy budowlanej. Jeśli tylko mamy taką możliwość, najlepiej jest korzystać z usług sprawdzonych, polecanych fachowców. Wybierając firmę z ogłoszenia narażamy się na spore ryzyko. Można weryfikować jej wiarygodność i rzetelność, szukając opinii w Internecie. Jednak z uwagi na ogólno dostępność możliwości dodawania opinii dla firm w Internecie bez wiarygodnej formy informacji osoby wystawiającej daną opinię nie jest ona dostatecznie wiarygodna do stanu faktycznego danego przedsiębiorcy.

Lordbud, dzięki ścisłej współpracy z najlepszymi specjalistami w Polsce jest w stanie polecić Państwu specjalistów z którymi współpracujemy bądź współpracować będziemy. Doświadczenie zdobyte przez lata działając w sektorze rynku nieruchomości oraz techniki selekcji i oceny wiarygodności pozwoliło nam na śmiałe stwierdzenie: "Współpracujemy Tylko z Najlepszymi Specjalistami w Polsce".